Brněnské letiště hlásí úspěšné léto

01.10.2019 - Česká republikaLetiště Brno dnes informovalo o přepravních výsledcích za letní měsíce. V červenci a srpnu letiště odbavilo celkem 225 tisíc cestujících, což bylo o pět tisíc více než v loňském roce. Podle tiskové zprávy byl červenec se 117 255 cestujícími rekordním měsícem v celé historii letiště.

Odbavovací budova pro cestující na brněnském letišti (foto: Karel x/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

„Letní měsíce jsou nejrušnějším obdobím v roce a i tento rok čísla odbavených cestujících oproti loňsku o něco vzrostla. Vděčíme za to především dobré bezpečnostní situaci ve světě, organizačně dobře zvládnuté krizi s Boeingy „MAXy“ a podíl na výsledku má i nově otevřená linka do Berlína, odkud mohou Brňané cestovat i do atraktivních dovolenkových destinací jako je například Palma de Mallorca,“ uvedl Zdeněk Šoustal, člen představenstva Letiště Brno.

Brněnské letiště se za osm měsíců letošního roku již přehouplo přes 400 tisíc a blíží se k dalšímu překonání hranice půl milionů odbavených cestujících. Letiště Brno odhaduje pro letošní rok minimálně 5% nárůst počtu odbavených cestujících oproti roku 2018. V loňském roce odbavilo celkem 500 727 cestujících a po šestileté pauze tak opět překonalo hranici půl milionu pasažérů během jednoho roku.

Štítky