British Airways otevřou nové sezónní linky do východní Evropy

29.04.2021 - EvropaSpolečnost British Airways oznámila v úterý, že v letní sezóně bude létat do čtyř nových destinací ve východní Evropě. Od začátku července do konce září nabídne britský dopravce cestujícím nové linky z londýnského letiště Heathrow do Wroclawi a Gdaňsku v Polsku, Rigy v Lotyšsku a Kluže v Rumunsku. Do polských měst budou British Airways létat dvakrát týdně, linky do Rigy a Kluže budou provozovány třikrát týdně. Všechny linky mají být obsluhovány letouny Airbus A320.

Historické centrum polské Wroclawi (foto: British Airways)

Letenky na všechny čtyři linky jsou ji v prodeji. Ceny jednosměrných letenek s příručním zavazadlem do Wroclawi a Gdaňsku začínají na 83 librách, do Rigy a Kluže na 94 librách.

Podle Neila Chernoffa, ředitele British Airways pro síť a aliance, společnost naslouchá svým zákazníkům, kam chtějí cestovat. „Víme, že tyto čtyři nové destinace budou populární u lidí navštěvujících přátele a příbuzné, ale také nabízejí možnost dopřát si víkend v těchto městech,“ uvedl Chernoff.

Centrum rumunského města Kluž (foto: British Airways)

British Airways ve své historii dosud nikdy neprovozovaly vlastními letadly pravidelné lety do Wroclawi a Kluže. Do Rigy společnost naposledy létala v roce 2007 a Gdaňsk měla v nabídce několik let na přelomu tisíciletí.

Vedle těchto čtyř nových letních destinací British Airways tento týden potvrdily, že 28. června zahájí letní linku z Heathrow do italské Perugie. Ta měla být otevřena již v loňském roce, ale kvůli pandemii koronaviru byl start linky odložen.

Témata