Brazilský low-cost GOL si pronajme nákladní Boeingy 737-800BCF

18.07.2022 - Latinská AmerikaLetecká společnost GOL Linhas Aéreas Inteligentes uzavřela s irskou leasingovou společnosti AerCap dohodu o pronájmu šesti nákladních Boeingů 737-800. První tři letouny mají být dodány letos, zbylé tři pak příští rok.

Přestavěné nákladní boeingy bude GOL provozovat pro latinskoamerickou e-commerce firmu Mercado Livre. Letos v dubnu se obě společnosti dohodly na provozu šesti nákladních letadel. Součástí kontraktu je také opce umožňující navýšit počet provozovaných o dalších šest.

Provozování nákladních letů pro Mercado Livre je součástí strategie společnosti GOL posilovat svou dceřinou společnost GOLLOG zaměřenou na logistiku. Ta působí na trhu od roku 2001, tedy od stejného roku, kdy GOL zahájil provoz. Nicméně dosud se zaměřovala na přepravu nákladu a expresních zásilek v podpalubí pravidelných linek GOL.

Boeing 737-800BCF dokáže přepravit až 23,9 tun nákladu na vzdálenost 3700 kilometrů. Hlavní paluba, která má místo pro dvanáct kontejnerů, je za pilotní kabinou opatřena velkými nákladovými dveřmi umožňující rychlou nakládku a vykládku kontejnerů.

Letouny Boeing 737-800 brazilské společnosti GOL na letišti Galeao International v Rio de Janeiru (foto: Gleb Osokin/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Témata