Azurově modrý krasavec. Airbus dodal první A220 v barvách ITA Airways

29.08.2023 22:51 - EvropaItalský národní letecký dopravce ITA Airways převzal první Airbus A220-300 v azurově modrém livery. Společnost převzala letadlo v kanadském Mirabelu a po přeletu s mezipřistáním v Londýně-Stanstedu přistál nový A220 v sobotu na římském letišti Fiumicino. Stroj registrace EI-HHM nese jméno Alessandro Mazzola po slavném italském fotbalistovi.

(foto: ITA Airways)

Společnost ITA Airways již dříve převzala čtyři A220-300. Jednalo se však o stroje původně určené pro ruskou společnost Azimuth Airlines, které nemohly být kvůli sankcím dodány. Trup těchto letadel je bílý s výrazným nápisem „Born to be Sustainable“ odkazujícím na závazek aerolinie o udržitelnost.

Nově dodány Airbus A220-300 má 149 sedadel, o jedno více než dosud provozované A220. Sedadla v béžových a modrých barvách jsou podle návrhu italského designera Waltera De Silvy. Všechna sedadla jsou vybavena napájecími zásuvkami USB. Na palubě je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu.

(foto: ITA Airways)

ITA Airways si pronajala u Air Lease Corporation celkem patnáct letadel A220-300. V sobotu dodaný stroj je v pořadí pátým A220 ve flotile společnosti. Dále italská společnost objednala u Airbusu sedm letadel A220-100. Dodávka letadel od výrobce má být zahájena během podzimu.

Alessandro Mazzola je bývalý italský fotbalista. S reprezentačním týmem se stal v roce 1968 mistrem Evropy a o dva roky později v Mexiku na mistrovství světa získal stříbrnou medaili. Celou svou kariéru hrál za fotbalový klub Inter Milán. V nejvyšší italské lize absolvoval 418 zápasů při nichž nastřílel 116 gólů.

(foto: ITA Airways)

(foto: ITA Airways)

Témata