Austrian obnovil přímé lety do Los Angeles

21.05.2022 - EvropaLetecká společnost Austrian Airlines obnovila v pátek 20.5. po třech letech pauzy přímé spojení na západ USA, do Los Angeles. Pro páteční let číslo OS 081 byl použit Boeing 777. Let dlouhý 9.900 km je plánován na 12,5 hodiny. Austrian odlétá z Vídně směr Kalifornie v 9:55, nazpět do Rakouska odlétá spoj v 15:15 místního času. Přílet do Vídně je tak druhý den před polednem. Austrian plánuje létat do Los Angeles přes letní sezónu do poloviny října 5x týdně, a to v pondělky, úterky, čtvrtky, pátky a soboty. Mezi začátkem července a koncem září má přibýt ještě šestý let - a to ve středy.

Los Angeles je se 4 milióny obyvatel druhé nejlidnatější město USA, jeho metropolitní oblast zahrnuje 80 měst jako je Long Beach, Pasadena, Beverly Hills, Santa Monica a jiné - celkem čítá místní aglomerace 13 miliónů lidí. Los Angeles je jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání. Leží na západě země u jižní hranice s Mexikem, na pobřeží Tichého oceánu. Součástí města je také slavná městká čtvrť Holywood - spjatá s filmovým průmyslem. Pro turisty toužící poznat krásy Kalifornie a západu USA je Los Angeles ideálním výchozím bodem jejich cesty.

Austrian provozuje z Vídně také přímé lety do destinací na východním pobřeží USA - létá do New Yorku, Newarku, Chicaga a Washingtonu. Přes letošní léto tak nabízí přes 30 přímých letů týdně. Podle Michaela Trestla, obchodního ředitele Austrianu, jsou přímé lety do USA mezi cestujícími velmi populární. Austrian podle něj zaznamenává na letošní léto po těchto letech velmi vysokou poptávku.

Boeing 777-200 na letišti Vídeň v nátěru oslavujím 60 let Austrianu, říjen 2018 (autor: Wallda, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata