Dálkovou flotila Austrian Airlines mají zmodernizovat Boeingy 787

05.03.2023 - EvropaPodle německých a rakouských leteckých serverů bylo o typu, kterým Austrian Airlines zmodernizuje svou dálkovou flotilu, již rozhodnuto. Má jim být Boeing 787 Dreamliner, letoun, který provozuje také mateřská Lufthansa. Podle německého serveru Aerotelegraph potvrdil šéf Lufthansy Carsten Spohr již v prosinci, že skupina počítá pro Austrian Airlines s Boeingy 787.

Otázka obnovy dálkové flotily Austrian Airlines začíná být poměrně naléhává. Průměrné stáří tří provozovaných letadel Boeing 767-300 je 23,4 let a šesti Boeingů 777-200 pak 22,2 let. Podle Spohra je stále nákladnější udržovat tyto letouny ve stavu, který společnost potřebuje. Většinu těchto dálkových letadel získal rakouský dopravce do své flotily při převzetí Lauda Air.

Boeing 787 Dreamliner (ilustrační foto: Boeing)

Média očekávala, že na výroční tiskové konferenci Austrian Airlines, která se konala tento týden ve Vídni, budou konkretizovány informace o obnově dálkové flotily. Nicméně vedení společnosti nic konkrétního neoznámilo s tím, že vše závisí na „vnějších tržních podmínkách“. V této souvislosti se může jednat o problémy v dodávkách letadel Boeing 787. Anette Mannová, generální ředitelka Austrian Airlines, jen uvedla, že v polovině letošního roku by mohlo být více jasno ohledně dálkových letadel.

Boeing 787 Dreamliner zejména ve verzi 787-9 se jeví svou kapacitou a dalšími parametry jako ideální letadlo pro Austrian Airlines. Není jasné, kolik letadel 787 by mohla rakouská společnost nakonec zařadit do své flotily. Rakouský server Austrian Wings s odvoláním na své zdroje u Lufthansy tento týden napsal, že skupina počítá Lufthansa pro svou dceřinou aerolinií počítá s pěti až sedmi Dreamlinery.

Témata