Austrian na zimu přidává lety do Innsbrucku

03.07.2024 06:00 - EvropaPro letiště v Innsbrucku je hlavní sezónou zima. Lyžaře totiž lákají nedaleká alpská střediska. Toho se nyní snaží využít letecká společnost Austrian Airlines, která v zimní sezóně jednak posílí pravidelné lety z Vídně až na 3 denně - celkem plánuje Austrian 19 týdenních rotací.

Od 7.prosince do 1.března spustí Austrian navíc 1x týdně sobotní přímou linku do Varšavy, kterou plánuje obsluhovat letadly Embraer E195. Od 21. prosince do 8.března pak Austrian hodlá nově spojit 1x týdně Innsbruck i s Bruselem a Kodaní. Na těchto rovněž sobotních linkách plánuje Austrian Airbus A320. Společně s loni zavedenou sezónní lyžařskou linkou do Amsterdamu. Tyto lety jsou od včerejška k dispozici v rezervačním systému dopravce. Informuje o tom i včerejší tisková zpráva Austrianu.

Ředitel letiště Innsbruck Marco Pernetta je potěšen tímto rozhodnutím: "Jsme velmi potěšeni, že se společnost Austrian jasně zavázala vůči letišti Innsbruck zvýšit frekvenci letů na trase do Vídně, která je pro letiště Innsbruck důležitá, a přidat nové evropské linky na zimní víkendy."

Nadto ovšem bude Austrian létat i pro cestovní kanceláře z Innsbrucku do Billundu a Stockholmu. Kromě Austrianu plánuje i mateřská Lufthansa létat během zimního letového řádu z Innsbrucku do Frankfurtu , a to 11x týdně. Rovněž přímé autobusy z Innsbrucku na mnichovské letiště zůstávají i přes zimní období zachovány.

Embraer E195 společnosti Austrian Airlines na odletu z Innsbrucku, únor 2020 (autor: BriYYZ, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata