Austrian Airlines zvýší počet sedadel Premium Economy a ekonomické třídy v B777-200ER

10.10.2022 - EvropaLetecká společnost Austrian Airlines rozšíří svou třídu Premium Economy ve svých šesti letadlech Boeing 777-200ER ze současných 24 až na 40 sedadel. Změna má být provedena v rámci renovace kabin, která proběhne mezi lednem a květnem příštího roku. Podle rakouského dopravce zájem o Premium Economy roste, jak mezi cestujícími létajícími na dovolenou, tak i mezi těmi, kteří letí na služební cestě. Třídu Premium Economy společnost zavedla v roce 2018.

„Přestavbou naší flotily dálkových letadel vycházíme vstříc rostoucí poptávce po vyšším komfortu cestování a těšíme se, že v budoucnu budeme moci přivítat v Premium Economy ještě více hostů,“ uvedl Michael Trestl, provozní ředitel společnosti Austrian Airlines.

Austrian Airlines - Boeing 777-200ER (foto: Austrian Airlines)

Spolu s touto změnou Austrian Airlines rovněž zvýší počet míst v ekonomické třídě, a to o 14 míst. Rozšíření těchto dvou tříd bude provedeno na úkor Business Class, ve které dojde ke snížení ze 37 na 32 míst. Společnost ze své obchodní třídy ubere poslední osmou řadu s pěti sedadly.

Boeingy 777-200ER jsou v současnosti největšími stroji ve flotile Austrian Airlines. Společnost je provozuje v konfiguraci pro 306 cestujících. Přestavbou kabin těchto letadel dojde k navýšení jejich kapacity na 330 cestujících.

Boeing 777 společnosti Austrian startující z vídeňského letiště (foto: Austrian Airlines)

Témata