Antimonopolní úřad souhlasí s ovládnutím ČSA společností Travel Service

18.12.2017 - Česká republikaÚřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve zjednodušeném řízení povolil Travel Service, a.s. navýšit svůj akciový podíl ve společnosti České aerolinie, a.s. „Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí již nabylo právní moci,“ informoval ÚOHS dnes v tiskovém prohlášení.


Airbus A319 (OK-NEP) společnosti ČSA (foto: aeroprints.com/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Travel Service začátkem října oznámil, že se dohodl s jihokorejským dopravcem Korean Air na převzetí jeho podílu ve výši 34 procent v ČSA. Travel Service se rovněž tehdy dohodl se státní společností Prisko na koupi jejího podílu v ČSA ve výši 20 procent. Rozhodnutí českého antimonopolního úřadu není definitivní zelenou pro převzetí kontroly nad ČSA společností Travel Service. Transakci totiž zkoumají ještě antimonopolní úřady v několika dalších zemích.

Realizací obou obchodů by Travel Service vlastnil 98 procent akcií ČSA. Zbývající dvě procenta zůstanou České pojišťovně. Od předběžné dohody s Prisko může stát ještě podle smlouvy odstoupit do pěti dnů od rozhodnutí posledního antimonopolního úřadu, jehož souhlas je potřebný ke schválení transakce.

Štítky