American Airlines jsou nuceny v létě 2022 omezit dálkové lety, včetně Prahy

10.12.2021 - USA & KanadaZpoždění dodávek letadel Boeing 787 Dreamliner začínají působit leteckým společnostem velké problémy. Podle deníku The Wall Street Journal se s nimi potýká také společnost American Airlines. Ta nyní byla dokonce nucena vzdát se některých dálkových destinací plánovaných pro letní sezónu 2022.

Celkově se jedná o třináct letadel Boeing 787 Dreamliner, které měly být dodány dopravci ještě před letní sezónou 2022 se kterými nyní American Airlines jednoduše nemůže počítat. Musí tak proškrtat plánované dálkové linky. Toto rozhodnutí se bohužel týká též Prahy, kam společnost v minulosti létala sezónní přímou linkou z Filadelfie. Návrat do Prahy bude zřejmě odložen na dobu jakmile bude mít společnost dostatek dálkových letadel. Kromě linky do Filadelfie původně American Airlines ještě v srpnu 2019 plánovaly, že v roce 2020 budou létat do Prahy přímo také z Chicaga. K tomu však kvůli vypuknutí pandemie Covid-19 nakonec nedošlo. Lety z Prahy do Chicaga a Philadelfie tak nyní společnost nabízí cestujícím pouze s přestupem v Londýně a to díky spolupráci s British Airways.

Ledadla American Airlines na letišti v Los Angeles, listopad 2016 (foto:G B_NZ, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Zpožděním v dodávkách letadel Boeing 787 společnosti American Airlines jsou vedle Prahy postižena další evropská města, kam společnost plánovala létat. Jedná se o Dubrovník, Edinburgh a Shannon. Na asijském kontinentu to pak je Hongkong.

American Airlines oznámily ve čtvrtek spolupráci s Qatar Airways a novou linku z newyorského letiště J.F. Kennedyho do Dauhá. Nové spojení má být spuštěno v červnu 2022.

Témata