American Airlines budou létat mezi Prahou a Chicagem

08.08.2019 - Česká republikaLetiště Václava Havla Praha bude mít od příštího letního letového řádu další přímé spojení se Spojenými státy americkými. Letecká společnost American Airlines dnes oznámila, že 8. května 2020 spustí novou sezónní linku mezi Prahou a Chicagem. Dopravce na ni nasadí moderní letoun typu Boeing 787-8 Dreamliner. Prodej letenek na nové spojení bude zahájen 12. srpna prostřednictvím webových stránek American Airlines. Po spojení z Filadelfie, které bylo otevřeno vloni, se bude jednat o druhou linku American Airlines do Prahy.

American Airlines - Boeing 787-8 Dreamliner (foto: American Airlines)

„Jsem velmi rád, že se nám i nadále daří naplňovat naši strategii rozvoje přímých leteckých spojení z Prahy a že se podařilo od příští letní sezóny dojednat již druhou přímou linku American Airlines do Spojených států, které jsou pro nás jedním z klíčových trhů. Chicago patří z pohledu celkového potenciálu v USA mezi TOP 5 destinací v rámci celé Severní Ameriky se silným lokálním trhem. Letiště v Chicagu se řadí k hlavním přestupním bodům a nabídne cestujícím celou řadu dalších navazujících letů,” uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Chicago patřilo dlouhodobě mezi destinace, kam létá z Prahy velké množství cestujících s přestupem. Pražské letiště uvedlo na stránkách Anna.aero, že mezi Prahou a Chicagem cestovalo v roce 2017 nepřímo 17900 cestujících. Podle odhadů Letiště Praha novou sezónní linku využije více než 48 tisíc cestujících v obou směrech.

Pohled na centrum Chicaga ze Sears Tower (foto: 12019/Pixabay)

"Chicago je pulzujícím městem pro cestovní ruch i obchod a jako centrum amerického středozápadu nabízí letiště v Chicagu stovky letů denně. Díky tomu se mohou čeští zákazníci jednoduše dostat do všech koutů Spojených států, stejně jako do destinací v Kanadě, Karibiku a Latinské Americe,“ uvedl Cristián Lizana, regionální obchodní manažer American Airlines pro střední a východní Evropu.

Přímé letecké spojení mezi Chicagem a Prahou je také jednou z priorit projektu TouchPoint, v rámci kterého Letiště Praha spolupracuje s agenturou CzechTourism, Prague City Tourism a Středočeskou centrálou cestovního ruchu. Hlavním cílem společného projektu je podpora příjezdového cestovního ruchu a propagace Prahy a České republiky na vybraných zahraničních trzích.

“Nová přímá linka společnosti American Airlines mezi Prahou a Chicagem je významnou událostí, která dále upevní americko-české partnerství. Jako velvyslanec a jako businessman doufám, že toto spojení usnadní firmám v obou našich zemích založit nové podniky nebo rozšířit ty stávající,,” řekl Stephen B. King, velvyslanec USA v České republice.

Třída Flagship Business na palubě Boeingu 787 (foto: American Airlines)

American Airlines nasadí na novou linku nejmodernější letoun ze své flotily Boeing 787-8 Dreamliner, který nabídne celkem 234 míst ve třídách Flagship Business, Premium Economy a Main Cabin. Cestující byznys třídy Flagship Business budou mít plně polohovatelná sedadla v konfiguraci 1-2-1. K dispozici budou mít vybrané menu známých šéfkuchařů, sluchátka Bang & Olufsen potlačující hluk, cestovní sadu s výrobky společnosti Baxter of California a ložní prádlo Casper. V Premium Economy nabízí společnost kožená sedadla s rozestupem 38 palců. American Airlines v této třídě poskytují širší menu občerstvení a nápojů, rovněž sluchátka s redukcí šumu, cestovní sadu a ložní prádlo. V ekonomické třídě společnost nabízí zdarma občerstvení a z alkoholických nápojů pivo a víno. Všichni cestující na palubě mohou mají k dispozici palubní zábavní systém a vysokorychlostní Wi-Fi připojení.

Sedadla Premium Economy v Dreamlineru (foto: American Airlines)

Přímé linky z Prahy do USA v roce 2020:

  • Praha – Filadelfie – American Airlines
  • Praha – Chicago – American Airlines
  • Praha – New York-JFK – Delta Air Lines
  • Praha – Newark – United Airlines

Témata