Airbus dodal první A320neo společnosti Air Cairo

02.05.2021 - AfrikaNízkonákladová aerolinie Air Cairo převzala začátkem tohoto týdne svůj první Airbus A320neo. Jedná se o první ze tří letadel tohoto typu, které si pronajala vloni v říjnu od leasingové společnosti ICBC Leasing. Letouny poháněné motory CFM LEAP-1A budou létat v konfiguraci pro 186 cestujících.

První Airbus A320neo egyptské letecké společnosti Air Cairo (foto: Airbus)

Nový A320neo doplní flotilu sedmi letadel Airbus A320, které Air Cairo v současnosti provozuje. Společnost počítá s tím, že letoun nasadí na své pravidelné a charterové linky do Evropy, na Blízký východ a do destinací na africkém kontinentu. V souvislosti se svou strategií rozšiřovat svou síť o nové linky, Air Cairo rovněž rozšiřuje svou flotilu. Vedle linek určených pro turisty společnost expanduje i v Africe, když v březnu oznámila záměr otevřít linku Conakry v Guineji provozovanou s mezipřistáním v Niamey v Nigeru.

Air Cairo je také dopravcem známým na pražském ruzyňském letišti. Do Prahy tato společnost zprvu létala charterové lety, v roce 2015 pak začala provozovat pravidelnou linku do Hurghady. V roce 2017 pak Air Cairo začaly létat rovněž pravidelné lety z Prahy do Šarm aš-Šajchu. V současnosti společnost létá pravidelně z Prahy do Hurghady s letouny A320 dvakrát týdně vždy ve středu a v sobotu.

Air Cairo založil v roce 2003 Egyptair spolu Bank Misr a National Bank of Egypt poté, co ukončila provoz společnost Shorouk Air, která byla společným podnikem mezi Egyptair a Kuwait Airways. Vedle charterových letů v posledních letech Air Cairo létá pravidelné linky jako nízkonákladový dopravce. V loňském roce se Air Cairo dohodly s Egyptairem na úzké spolupráci včetně code-sharingu.

Štítky