Egyptair a Air Cairo začínají spolupráci dohodou o code-sharingu

03.09.2020 - AfrikaV návaznosti na memorandum o strategickém partnerství uzavřeném začátkem května mezi společnostmi Egyptair a Air Cairo, obě aerolinie učinily první krok ve vzájemné spolupráci. Tím je dohoda o code-sharingu mezi oběma společnostmi, která by měla začít platit během zimního letového řádu 2020/21. Kód Air Cairo se má objevit na vnitrostátních letech Egyptaire z Káhiry do Asuanu, Luxoru, Šarm aš-Šajchu, Hurgády, Asijútu, Alexandrie a Suhagu a dále na mezinárodních linkách Egyptairu z Káhiry do Říma, Milána, Bahrajnu a Kodaně.

(zdroj: Egyptair)

Podle Amr AbuElenina, šéfa společnosti Egyptair, je dohoda o code-sharingu součástí plánu dosáhnout integrace mezi letovými řády obou společností a nabídnout zákazníkům Air Cairo více možností pro lety do rekreační destinací v Egyptě a také do vybraných cílů mezinárodních cílů. Naopak cestující Egyptair budou mít možnost letět z domácích letišť do dalších cílů Air Cairo ve východní Evropě a na Blízkém východě.

Šéf Air Cairo Hussein Sherif uvedl, že na základě dohody budou moci cestující Egyptair letět na linkách z Šarm aš-Šajchu do Bari, Neapole, Jerevanu, Tbilisi, z Hurgády do Bělehradu, Jerevanu a Tbilisi a ze Suhagu a Asijútu do Džiddy a Rijádu.

Témata