Air Cairo a Egyptair budou úzce spolupracovat

17.05.2020 - AfrikaEgyptské letecké společnosti Air Cairo a Egyptair uzavřely minulý týden předběžné memorandum o strategickém partnerství. Jak uvedla společnost Egyptair, toto memorandum bylo uzavřeno na základě pokynů egyptského ministerstva letectví v souvislosti s dopady pandemie covid-19. Cílem strategického partnerství je navázání úzké spolupráce mezi oběma dopravci.

(foto: Egyptair)

Podepsané memorandum předpokládá implementaci řady aktivit a úrovní spolupráce jako je zavedení interliningu mezi oběma společnostmi, code-sharing na vnitrostátních a mezinárodních linkách a koordinace letových řádu na linkách z Alexandrie, Šarm aš-Šajchu, Hurgády, Asijútu a Sohágu.

Egyptair od roku 2003 drží 60% podíl v Air Cairo. Zbylých 40 % patří egyptským bankám National Bank of Egypt a Bank Misr. V loňském roce Egyptair potvrdil, že plánuje dokoupit 40% podíl a stát se 100% vlastníkem Air Cairo s cílem přeměnit společnost z charterového v hybridního dopravce kombinujícího charterové a nízkonákladové lety. Podle loňského vyjádření šéfa EgyptAir Ahmeda Adela strategie jeho firmy počítá se silnou nízkonákladovou divizí.

Štítky