Airbus A380 létá na linkách Estelar Latinoamerica

15.07.2019 - Latinská AmerikaV neděli se objevil na pravidelné lince venezuelské společnosti Estelar Latinoamerica z Madridu do Caracasu Airbus A380. Jedná se o letoun registrace 9H-MIP společnost Hi Fly Malta. A380 má v příštích dvou týdnech létat na pravidelných linkách Estelar Latinoamerica z Caracasu do Madridu a Buenos Aires. Provoz těchto spojů je běžně zajišťován Airbusem A340-300 Hi Fly Malta, který však v příštích dnech podstoupí potřebnou údržbu a opravy.

Hi Fly Malta - Airbus A380 (foto: Hi Fly)

Pronájem letadla venezuelskému dopravci si připíše několik prvenství. Estelar Latinoamerica je vůbec první jihoamerickou aerolinií, na jejíž linkách se A380 objevil. Včerejší přílet do Caracasu je vůbec prvním přistáním A380 na tomto letišti. Zítřejší let do z Caracasu do Buenos Aires bude vůbec první linkou v rámci Jižní Ameriky provozovanou A380 a tento typ poprvé přistane v argentinské metropoli na komerční lince.

Hi Fly Malta provozují svůj letoun v konfiguraci pro 471 cestujících, přičemž 12 sedadel je ve first class, 60 míst v business a zbytek v ekonomické třídě. Jedná se o letoun dříve provozovaný Singapore Airlines, který společnost zařadila do své flotily vloni v červenci. Od té doby je Hi Fly Malta krátkodobě pronajímají různým dopravcům. Tento A380 se tak objevil na Norwegian, Corsair, Air Austral, Air Senegal či Air Madagaskar.

Kabina ekonomické třídy na dolní palubě Airbusu A380 společnosi Hi Fly Malta (foto: Hi Fly)

Estelar Latinoamerica je venezuelská společnost založená v roce 2009. Zpočátku se zaměřovala pouze na charterové lety, později začala létat také pravidelné linky. Od roku 2017 společnost začala létat do Evropy, když otevřela linku z Caracasu do Madridu.

Nástup cestujích do Airbusu A380 mířícího do Caracasu na letišti v Madridu (zdroj: Equilibrio vzla/YouTube)

Témata