AirBaltic si od Avion Express pronajme Airbusy A320

06.03.2023 - EvropaLotyšská letecká společnost airBaltic se dohodla s litevským Avion Express na pronájmu čtyř letadel Airbus A320 i s posádkami. Pronajaté stroje, každý s kapacitou 180 cestujících, mají létat na linkách airBaltic během letního letového řadu. Dva A320 mají být umístněny na hlavní základnu společnosti v Rize, po jednom letounu budou posíleny základny ve Vilniusu a Tallinnu.

Pronajatý Airbus A320 společnosti Avion Express (foto: airBaltic)

Společnost airBaltic uvedla, že si letouny krátkodobě pronajímá, aby uspokojila rostoucí poptávku a úspěšně zajistila realizaci plánovaných letů. Šéf společnosti Martin Gauss uvedl, že přetrvávají problémy v dodavatelském řetězci náhradních dílů, a tak se společnost rozhodla si letouny pronajmout, aby se vyhnula rušení letů.

AirBaltic má flotilu slouženou výhradně z letadel Airbus A220-300. V současnosti provozuje 34 letadel tohoto typu a dalších 11 má objednáno. Zajímavé je, že airBaltic sám pronajímá své A220-300 s posádkami jiným dopravcům. V zimním období létalo šest strojů pro společnost Swiss. Pro nadcházející letní sezónu je plánováno rozšíření kontraktu, kdy pro Swiss bude létat osm letadel A220.

Avion Express je litevskou společností zaměřující se na ACMI pronájmy a charterové lety. Společnost provozuje 34 Airbusů A320 a tři A321. Většina letadel je registrována u maltské pobočky Avion Express Malta. Sama společnost spadá pod v Irsku registovanou Avia Solutions Group. Ta zastřešuje také lotyšskou společnost SmartLynx Airlines a litevskou aerolinii Klasjet.

Témata