AirBaltic rozšiřuje možnosti plateb v kryptoměnách

05.04.2021 - EvropaZákazníci letecké společnost airBaltic mohou nově platit za letenky kromě bitcoinů také dalšími kryptoměnami. Lotyšská aerolinie přijímá bitcoiny již od roku 2014. Nyní ve spolupráci s firmou BitPay akceptuje airBaltic kryptoměny Bitcoin Cash, Ethereum a Dogecoin. Dále společnost přijímá platby ve čtyřech stablecoin kryptoměnách navázaných na americký dolar. Jedná se o Gemini dollar, USD Coin, Paxos Standard a Binance USD.

(ilustrační foto: vjkombajn/Pixabay)

Na webových stránkách airBaltic se zobrazují ceny v eurech. Když cestující chce zaplatit v kryptoměně, zobrazí se mu aktuální kurz vybrané měny k euru. Samotnou platbu zajišťuje BitPay a cena letenky nezahrnuje poplatek za platbu. Kryptoměnami lze platit letenky v tarifu airBaltic GREEN nejpozději pět dnů před odletem.

Možnost úhrady letenek v kryptoměnách je stále unikátní mezi leteckými společnostmi. Podle ředitele airBaltic Martina Gausse v posledních letech využilo platbu v kryptoměnách okolo tisícovky cestujících. Pro společnost se tak nejedná o nějaký významný počet cestujících, ale spíše prostřednictvím plateb kryptoměnami ukazuje airBaltic svou inovativnost v porovnání s jinými aeroliniemi.

Témata