AirBaltic oznámil expanzi, v zimě otevře 11 nových linek

13.05.2023 22:23 - EvropaLotyšská společnost airBaltic představila podrobnosti svého zimního letového řádu 2023/24. V rámci něj zavede jedenáct nových linek ze svých základen v Rize, Vilniusu, Tallinnu a Tampere. Celkem lotyšský dopravce bude létat 80 pravidelných linek, což je dosud největší nabídka v zimním období.

Ze své hlavní základny v Rize bude airBaltic nově létat do Agadiru (od 4. listopadu 1x týdně) a Alicante (od 26. února 2024 1x týdně). Společnost tak přidává po Marrákeši do své sítě druhou destinaci v Maroku.

(foto: airBaltic)

Největší novinkou je však zavedení linky z litevského Vilniusu do Dubaje (od 1. listopadu 2x týdně), která doplní lety do Dubaje provozované z Rigy. Dále airBaltic otevře linku z Vilniusu do Bruselu (od 30. října 4x týdně). Do Bruselu bude tak společnost létat ze všech tří hlavních měst pobaltských zemí. Dalšími linkami spojí Vilnius se španělským ostrovem Tenerife (od 31. října 2x týdně) a italským městem Turín (od 23. prosince 1x týdně).

Z estonského Tallinnu nově nabídne airBaltic lety do Ženevy (od 14. prosince) a na Tenerife. Dále bude nově provozovat linku Tallinn - Tampere - Amsterdam (od 29. října 7x týdně). Finské Tampere letadla společnosti spojí s ostrovem Tenerife. Další novinkou je linka z Tampere do Kittilä na severu Finska. Bude se jednat o první vnitrostátní linku, kterou bude airBaltic provozovat ve Finsku.

Témata