AirBaltic bude létat s Airbusem A220 do Dubaje

29.03.2021 - EvropaLotyšská společnost airBaltic oznámila zahájení letů do Dubaje. Nová pravidelná linka z Rigy do Dubaje bude otevřena 1. září 2021 a bude provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A220-300. Nejedná se o první linku společnosti do Spojených arabských emirátů. Do loňského března létaly airBaltic z Rigy do Abú Dhabí ve spolupráci s Etihad Airways.

Airbus A220-300 lotyšské společnosti airBaltic (foto: airBaltic)

Nyní airBaltic sází na Dubaj zejména v souvislostí se světovou výstavou Expo 2020. Podle Martina Gausse, šéfa airBaltic, novou linku do Dubaje ocení mnoho cestujících z pobaltského regionu a Skandinávie. Dubaj byla dosud jedním z nejvýznamnějších cílů, se kterým neměla Riga přímé letecké spojení.

AirBaltic již zahájil prodej letenek na novou linku do Dubaje. Zpáteční letenky z Rigy začínají při letu pouze s příručním zavazadlem v tarifu Green na 398 eurech, se zapsaným zavazadlem do 20 kg pak na 432 eurech. Zpáteční letenka v business class nyní stojí od 883 eur.

AirBaltic stejně jako další letecké společnosti přijal hygienická opatření na palubách svých letadel k zajištění bezpečnosti cestujících i svých zaměstnanců (foto: airBaltic)

Letoun Airbus A220-300 překoná vzdálenost 4300 kilometrů mezi Rigou a Dubají přibližně za šest a půl hodiny. Podle dostupných informací se bude jednat o druhou nejdelší linku provozovanou tímto typem. O 300 kilometrů je delší linka z ostrova Reunion do indického Čennai, kterou provozuje francouzská společnost Air Austral.

Témata