Air Serbia přidá do nabídky čtyři nové destinace v Itálii

04.12.2022 - EvropaLetecká společnost Air Serbia oznámila ve čtvrtek nové linky pro příští rok. V letní sezóně se rozhodla doplnit letový řád o čtyři nové destinace v Itálii. Mezi dubnem a červnem postupně otevře nové sezónní spoje z Bělehradu do Catanie (od 14.4. 2023), Neapole (od 19.5. 2023), Florencie (od 20.5. 2023) a Palerma (od 14.6. 2023). Všechny linky budou provozovány jako sezónní dvakrát týdně letounem Airbus A320.

Air Serbia - Airbus A320 (foto: Air Serbia)

Je to vůbec poprvé, kdy srbský národní dopravce otevírá pravidelné linky do uvedených italských měst. Nové spoje jsou v souladu se strategií společnosti rozšířit letový řád o turistické destinace, o které je v Srbsku rostoucí zájem. Do některých z těchto měst (Neapol a Palermo) létala Air Serbia již v minulosti charterové lety během léta.

Nové destinace doplní stávající nabídku cílů v Itálii, která se skládá z Bari, Benátek, Boloně, Milána a Říma. V rámci italské expanze společnost rovněž navýší počet letů z Bělehradu do Říma na dvanáct týdně a do Milána bude létat denně. Na druhou stranu podle serveru EX-YU Aviation neplánuje zatím lety do Terstu, které byly zavedeny v letošním roce.

Podle serveru se Air Serbia podařilo v poslední době získat významný počet transferových cestujících na linkách do Itálie. V tomto směru umožnilo navýšení počtů zejména zastavení provozu rumunské Blue Air, která měla množství cílů v Itálii.

Podle šéfa Air Serbia se jedná jen o první várku nových destinací. EX-YU Aviation citoval jeho slova z konference CAPA v Gibraltaru, kde avizoval, že společnost v příštích dnech oznámí další cíle. Podle Marka budou nové cíle zejména v Evropě a bude se jednat především o dovolenkové destinace. Všechny nové linky na příští léto by měly být v prodeji do poloviny prosince.

Témata