Air Senegal objednal letouny Airbus A330neo

16.11.2017 - AfrikaNový senegalský národní letecký dopravce uzavřel v poslední den dubajského aerosalonu memorandum o dodávce dvou letadel Airbus A330neo. Air Senegal se tak stala první aerolinií z afrického kontinentu, která objednala A330 nové generace. Objednané letouny budou poháněny motory Rolls-Royce Trent 7000.


Air Senegal - Airbus A330neo (foto: Airbus SAS)

Společnost Air Senegal založila senegalské vláda v loňském roce jako náhradu za Senegal Airlines, které kvůli dluhům přišly o licenci k provozu. V letošním roce objednal Air Senegal na pařížském aerosalonu dvě ATR 72-600. První vrtulový letoun má být dodán do Senegalu tento měsíc, druhý je očekáván v prosinci. Air Senegal pak plánují zahájit provoz v roce 2018.


Podpis memoranda o dodávce letadel A330neo zástupci společností Airbus a Air Senegal (foto: Airbus SAS)

Nová letecká společnost je součástí plánů senegalské vlády na další hospodářský rozvoj země, pro který je důležité mít dobré letecké spojení se světem. Nový dopravce má rovněž zajistit provoz vnitrostátních linek, které byly po krachu Senegal Airlines zastaveny. Objednávka letadel A330neo svědčí o vysokých ambicích nové aerolinie, která počítá i s provozem dálkových linek.

Témata