Air Senegal začne létat přes Atlantik. Nabídne nové destinace v USA.

09.05.2021 - AfrikaLetecká společnost Air Senegal otevřela tento týden rezervace na novou dálkovou linku z Dakaru do New Yorku a Washingtonu. Provoz má být zahájen 2. září 2021 a senegalský dopravce bude operovat dvě týdenní rotace na trase Dakar – New York-JFK – Washington-Dulles.

"S potěšením oznamujeme nové celoroční spojení mezi Senegalem a USA, které je součástí strategického rozšíření naší sítě. USA jsou díky senegalské diaspoře pro nás vysoce prioritním trhem," uvedl Ibrahima Kane, ředitel Air Senegal.

Air Senegal - Airbus A330-900 (foto: Airbus)

Linka bude obsluhována letounem Airbus A330-900 pro 290 cestujících (32 míst v business class, 21 v premium economy a 237 v ekonomické třídě). Vzhledem k tomu, že Senegal není v hodnocení IASA amerického leteckého úřadu FAA v kategorii 1, nemůže do USA létat letoun se senegalskou registrací. Air Senegal tak budou muset přes Atlantik vysílat Airbus A330-900 pronajatý od Hi Fly Malta a registrovaný na Maltě.

Air Senegal bude svou novou linkou konkurovat Delta Air Lines, které létají do Dakaru z newyorského letiště JFK. Americký dopravce zahájil pravidelné lety do senegalského hlavního města v roce 2019 poté, co South African Airways ukončily lety na své lince Johannesburg - Dakar - Washington. Před vypuknutím současné pandemie létaly Delta Air Lines do Dakaru denně.

Air Senegal - Airbus A330-900 (foto: Airbus)

Air Senegal uvedl ve své žádosti o povolení letů pro americké ministerstvo dopravy, že v prvním roce provozu linky plánuje přepravit 42 224 cestujících, což představuje průměrné vytížení 70 %. Společnost doufá, že se jí podaří také získat cestující, kteří chtějí letět mezi USA a destinacemi v západní Africe. Air Senegal nabízí z USA letenky s přestupem v Dakaru také do Abidžanu v Pobřeží Slonoviny, Bamaka v Mali, Banjulu v Gambii, Conakry v Guineji a Nouakchottu v Mauritánii.

S New Yorkem a Washingtonem navýší Air Senegal počet letos otevřených destinací na sedm. Společnost v letošním roce přidala do své sítě Miláno-Malpensu, Lyon, Cotonou, Doualu a Libreville.

Air Senegal založila v roce 2016 senegalská vláda jako náhradu za Senegal Airlines, které přišly kvůli dluhům o licenci k provozu. Aerolinie zahájila provoz v květnu 2018, kdy se dvěma novými ATR 72-600 začala létat na vnitrostátních linkách. O rok později pak Air Senegal začaly létat z Dakaru do Evropy. V současnosti má společnost ve své flotile dva Airbusy A330-900, čtyři A320 a také dvě ATR 72. V roce 2019 Air Senegal objednal osm letadel Airbus A220, které nebyly ještě dodány.

Airbus A330neo společnosti Air Senegal (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Témata