Air Senegal začne létat do Ženevy

10.02.2020 - AfrikaLetecká společnost Air Senegal pokračuje v rozšiřování spojení na evropský kontinent a nově nabídne pravidelné lety z Dakaru do Ženevy. Nová linka bude provozována od 18. června 2020 třikrát týdně vždy v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu letounem Airbusem A321.

(zdroj: Air Senegal/Instagram)

Ženeva bude v pořadí již čtvrtou evropskou destinací Air Senegal. Pro ženevské letiště bude Dakar první destinací v západní Africe od roku 1996.

Společnost Air Senegal byla založena v roce 2016 jako náhrada za Senegal Airlines, které musely kvůli dluhům v témže roce ukončit provoz. Air Senegal zahájily provoz v roce 2018 na regionálních mezinárodních linkách. Vloni společnost zahájila lety do Evropy, když v únoru otevřela linku z Dakaru do Paříže-CDG. V prosinci 2019, po dodání druhého A330neo, pak aerolinie otevřela linku do Barcelony a Marseille, kterou provozuje do trojúhelníku.

Air Senegal - Airbus A330-900neo (foto: Anna Zvereva/Flickr - CC BY-SA 2.0)

Zajímavostí je, že vloni v dubnu si Air Senegal krátkodobě pronajal Airbus A380 od Hi Fly Malta. Letoun byl nasazen na pravidelnou linku z Dakaru na pařížské letiště Charlese de Gaulla.

Témata