Air Italy zastaví na zimu tři transatlantické linky

27.04.2019 - EvropaLetecká společnost Air Italy představila ve středu svůj zimní letový řád. Aerolinie přes zimu zastaví provoz dálkových linek z milánského letiště Malpensa do Los Angeles, San Francisca a Toronta. Lety do Los Angeles a San Francisca byly zahájeny začátkem tohoto měsíce, do Toronta společnost začne létat 6. května. Air Italy v prohlášení uvedly, že tyto linky byly vždy plánovány jako sezónní. Dosud však společnost veřejně neprezentovala, že tyto dálkové spoje budou provozovány sezónně. Air Italy v prohlášení dále uvedly, že v současnosti provozují 13 letadel a proto je důležité optimalizovat síť, aby odpovídala sezónním požadavkům a současně obsluhovala klíčové destinace, kterými jsou Řím, Neapol, New York a Miami.

Zahájení pravidelné linky z Milána do San Francisca (foto: Air Italy)

V zimní sezóně Air Italy opět nabídne dálkové lety na Maledivy, do Mombasy a Zanzibaru. Dále společnost počítá s provozem linky na Tenerife a charterovými lety na Martinik. Air Italy chtějí cestujícím nabídnout příhodnější časy letů na vnitrostátních linkách a zlepšit tak možnosti přestupu na milánském letišti Malpensa. Letouny společnosti tak budou nocovat na letištích v Cagliari, Catanii, Lamezia Terme, Neapoli, Palermu a v Římě, což umožní časnější odlety linek do Milána a jejich pozdější návrat. V zimním letovém řádu počítají Air Italy celkem se 112 vnitrostátními lety týdně.

Air Italy - Airbus A330-200 (foto: Air Italy)

Air Italy se rovněž potýká s uzemněním letadel Boeing 737 MAX 8. V současnosti má společnost ve flotile tři letouny tohoto typu a dalších 17 strojů objednáno. Flotila se dále skládá z jednoho Boeingu 737-700, čtyř 737-800 a pěti Airbusů A330-200. Společnost má dále do flotily zařadit 30 Boeingů 787 Dreamliner, které nahradí A330 a dále navýší kapacitu flotily. Dodávka těchto letadel je zpožděna, původně se počítalo s převzetím prvního 787 letos v květnu.

Společnost Air Italy vznikla vloni v únoru spojením s mateřskou aerolinií Meriadiana. Vlastníkem společnosti je AQA Holding v němž 51 % akcií drží Alisarda a zbylých 49 % Qatar Airways. V červnu 2018 zahájily Air Italy dálkové lety, když otevřely linku do New Yorku.

(foto: Air Italy)

Štítky