Air Italy bude létat do Los Angeles a San Francisca

13.12.2018 - EvropaLetecká společnost Air Italy rozšíří v příští letní sezóně své pravidelné lety do USA o dvě nové destinace na západním pobřeží. Od 3. dubna 2019 bude aerolinie létat z milánského letiště Malpensa do Los Angeles a od 10. dubna 2019 také do San Francisca. Obě linky budou provozovány čtyřikrát týdně letouny Airbus A330-200, které létají v uspořádání s 24 sedadly v business class a 228 místy v ekonomické třídě.

Air Italy - Airbus A330-200 (foto: Air Italy)

V současnosti tyto linky z Milána nejsou obsluhovány žádným dopravce. Z římského letiště Fiumicino nabízejí do Los Angeles tři lety týdně společnosti Alitalia a Norwegian. Ze San Francisca není aktuálně vůbec žádné přímé letecké spojení do Itálie.

Společnost Air Italy vznikla letos v únoru spojením s mateřskou aerolinií Meriadiana. Vlastníkem společnosti je AQA Holding vlastněný společností Alisarda (51 %) a Qatar Airways. Začátkem března byla dokončena integrace Meridiana a Air Italy a následoval relaunch značky. V květnu společnost zařadila do své flotily první Boeing 737 MAX a zahájila vnitrostátní lezy z Milána do Říma, Neapole, Palerma, Catanie, Lamezia Terme a Olbie.

Business class v letounu Airbus A330-200 (foto: Air Italy)

Začátkem června společnost Air Italy spustila novou linku z Milána do New Yorku-JFK, v srpnu následovala linka do Miami, v září do Bangkoku, v říjnu do Bombaje a tento měsíc do Dillí. Síť mezinárodních spojení dále zahrnuje linky do Akkry, Dakaru, Káhiry, Lagosu, Mombasy a Zanzibaru.

Flotila Air Italy se v současnosti skládá z jednoho Boeingu 737-700, pěti 737-800, tří 737 MAX 8, jednoho 767-300ER a pěti letadel Airbus A330-200. Starší Boeingy 737-700/800 mají být vyřazeny a nahrazeny novými 737 MAX 8. Na dálkových linkách chce Air Italy v budoucnu létat s Boeingy 787-8. První Dreamliner by měl být dodán společnosti v příštím roce.

Vstup Air Italy na transatlantické linky vzbudil pozornost v USA v řadách republikánských senátorů. Ted Cruz spolu s deseti dalšími senátory upozornili amerického ministra zahraničí Mika Pompea a ministra dopravy Elaina Chaoa na katarský vliv v Air Italy a možné porušení dohody o otevřeném nebi mezi USA a Katarem. Podle mínění senátorů by Air Italy bez investice Qatar Airways nebyla schopná do USA expandovat.

Témata