Air France pozastavily lety do Hongkongu

08.12.2021 - EvropaLetecká společnost Air France pozastavila všechny své lety z Paříže do Hongkongu. Francouzský dopravce potvrdil zrušení všech letů včetně nákladních až do 26. března 2022. Důvodem tohoto kroku jsou přísná opatření kvůli pandemii onemocnění Covid-19.

„Kvůli přísným koronavirovým regulacím ze strany hongkongských úřadů, které se týkají posádek, není letový řád Air France do Hongkongu realizovatelný,“ uvedl mluvčí Air France pro server The Loadstar. Společnost podle mluvčího zvažovala další možná řešení, nicméně prozatím byly všechny lety zrušeny.

Pravidelné lety KLM pokračují beze změny. Nizozemský dopravce totiž létá do Hongkongu s mezipřistáním v Bangkoku, kde také dochází ke střídání posádek.

Noční panoráma Hongkongu (foto: StockSnap/Pixabay)

Hongkong v souladu s čínskou strategií nulové tolerance covid-19 zavedl velmi přísná karanténní opatření. Cizinci mohou do města přijet, ale musejí být očkováni. Vedle předodletového PCR testu se musí po příletu podrobit dalšímu testu a nastoupit do dvoutýdenní karantény v určeném hotelu. V polovině listopadu hongkongské úřady zrušily výjimky, které platily pro posádky letadel a lodí, a přísnější režim s karanténou platí i pro ně.

Kvůli těmto opatřením pozastavila nyní své pravidelné lety do Hongkongu společnost Swiss. S velkými problémy se potýkají Cathay Pacific, které mají nedostatek posádek. Velká část z nich totiž absolvuje povinnou karanténu.

Témata