Air France na zimu posílí transatlantická spojení, začne létat do Raleigh-Durham

13.07.2023 08:00 - EvropaLetecká společnost Air France ve včerejším tiskovém prohlášení oznámila, že hodlá dále navyšovat své transatlantické lety. Nově zavede od 30. října linku ze své pařížské základny na letišti Charlese de Gaulla do Raleigh-Durham. Nová linka do Severní Karolíny bude provozována třikrát týdně. Pro Air France se jedná již v pořadí o čtrnáctou destinaci na území Spojených států, kterou spojuje transatlantickým letem s Paříží. Tuto linku plánuje Air France provozovat letadlem Boeing 787-9 Dreamliner v konfiguraci pro 279 cestujících (30 byznys třída, 21 premium economy a 228 ekonomická třída).

Boeing 787-9 společnosti Air France, září 2019 (autor: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC-BY-SA-2.0)

Raleigh, hlavní město Severní Karolíny, patří mezi nejdynamičtější města na jihu Spojených států. Raleigh a jeho sousední města Durham a Chapel Hill jsou domovem tří prestižních univerzit, které jsou ve Spojených státech uznávány jako jedno z významných středisek vzdělávání, výzkumu a inovací. Často se tento trojúhelník univerzit řadí podle výzkumu a vývoje nejnovějších technologií hned na druhé místo po Silicon Valley. Pravidelnou linku mezi Raleigh a Paříží v minulosti provozovala společnost Delta Air Lines, která je aliančním partnerem Air France.

Centrum města Raleigh (foto: Bz3rk/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Společnost Air France navíc oproti minulé zimní sezóně přidá další frekvence do Dallasu-Fort Worth (navýšení o dvě týdenní rotace na 5x týdně), Montréalu (navýšení o čtyři rotace na 21 spojení týdně) a Vancouveru (navýšení o dvě rotace na 5x týdně). Kromě toho plánuje dopravce i v zimním letovém řádu pokračovat s letos v létě nově zavedenou linkou z Paříže do Ottawy, kterou bude Air France i nadále provozovat pětkrát týdně. Dopravce rovněž v prosinci obnoví dříve provozovanou linku z Montréalu do Pointe-à-Pitre na ostrově Guadeloupe.

Pro společnost Air France znamenají transkontinentální spoje do Severní Ameriky aktuálně nejvíc dynamičtěji se rozvíjející trh. Na zimní sezónu 2023-24 plánuje Air France létat do 21 destinací v USA, Kanadě a Mexiku. Celkem vypraví do těchto destinací týdně až 212 letů.

Témata