Air Corsica se stala prvním francouzským provozovatelem Airbusu A320neo

06.12.2019 - EvropaLetecká společnost Air Corsica převzala tento týden svůj první letoun Airbus A320neo a stala se tak prvním provozovatelem tohoto typu ve Francii.

První Airbus A320neo pro Air Corsica (foto: Airbus)

Letoun registrace F-HXKB převzaly zástupci aerolinie na slavnostním ceremoniálu v Toulouse. Společnost si u čínské leasingové firmy ICBC Leasing pronajala dva Airbusy A320neo. Dodaný letoun, který je vybaven motory LEAP-1A od CFM International, bude Air Corsica provozovat v konfiguraci pro 186 cestujících v ekonomické třídě. Letoun začne od 1. ledna 2020 létat na pravidelných linkách z Ajaccia a Bastie do Marseille a na pařížské letiště Orly.

Air Corsica - Airbus A320neo (foto: Airbus)

Air Corsica má hlavní základnu na letišti Ajaccio na západním pobřeží Korsiky. Svými lety obsluhuje i další letiště na ostrově – Bastii, Calvi a Figari. Pravidelné linky z těchto měst jsou provozovány v režimu závazku veřejné služby. Společnost se zaměřuje na spojení Korsiky s kontinentální Francií a některými evropskými destinacemi.

Air Corsica v současnosti provozuje šest letadel Airbus 320 a pět ATR 72-500. Od letošního června společnost provozuje také jedno ATR 42-500. Stroj, který v minulosti sloužil u ČSA, létá nyní na lince Toulouse – Nantes – Saint Nazaire – Toulouse, jež je určena pro zaměstnance Airbusu.

Airbus představil první A320neo pro Air Corsica v krátkém videu (zdroj: Airbus/YouTube)

Štítky