Air Astana zavádí Economy Sleeper Class

03.02.2015 - Asie & AustrálieKazašská letecká společnost Air Astana představila novou přepravní třídu Economy Sleeper Class. Ta je k díspozici od dnešního dne v letadlech Boeing 757 na linkách z Astany do Frankfurtu a Londýna. Od 29. března bude nová třída dostupná také na letech z mezi Astanou a Paříží. Cestující Economy Sleeper Class si mohou během letu odpočinout a spát na lehátku. To je vytvořeno vždy na trojici sedadel, přes které je položena matrace s polštářem a dekou.

Economy Sleeper Class společnosti Air Astana (foto: Air Astana)

Na každém letu bude k dispozici až dvanáct míst v Economy Sleeper Class. Sedadla této třídy jsou oddělena od kabiny byznys a ekonomické třídy. Cestující Economy Sleeper Class mohou využít prioritní odbavení na přepážce, přednostní nástup a výstup z letadla. Dále mají přístup do salónků na letištích v Astaně, Frankfurtu a v Londýně. K dalším výhodám patří plně flexibilní letenka s možností refundace. Cena letenky v Economy Sleeper Class odpovídá plnému tarifu v ekonomické třídě.

Air Astana jsou společným podnikem mezi státním fondem národního blahobytu Samruk Kazyna (51 %) a britskou firmou BAe Systems. Letecká společnost zahájila v roce 2002 a v současnosti provozuje flotilu skládající se z více než třicítky dopravních letadel. Vedle letounů Boeing 757 se dále letadlový park skládá z letadel Boeing 767-300ER, Airbus A319, A320, A321 a Embraer 190. V roce 2017 má společnost převzít první Boeing 787.

Témata