Air Antwerp prodávají letenky na první linku

20.08.2019 - EvropaNové belgické aerolinie Air Antwerp oznámily zahájení provozu a spustily prodej letenek na svou první linku. Od 9. září 2019 bude společnost létat z Antverp na London City Airport. Linka bude provozována od pondělí do pátku třikrát denně letounem Fokker 50. O víkendu nabídne společnost jeden let v neděli. Všechny lety budou provozovány v code-sharingu s KLM. Ceny zpátečních letenek začínají na 119 eurech při letu s příručním zavazadlem.

Air Antwerp - Fokker 50 (foto: Air Antwerp)

Vzhledem k tomu, že Air Antwerp zatím nemají vlastní webové stránky, prodávají letenky na novou linku prostřednictvím webu KLM. V nejbližší době má společnost spustit také vlastní web s rezervačním systémem.

Air Antwerp koncem července převzaly první letadlo, téměř 30 let starý Fokker 50 (OO-VLS). Následně získala nová aerolinie 9. srpna od belgického úřadu civilního letectví potřebné osvědčení leteckého provozovatele pro zahájení letů s cestujícími. Společnost již má přidělen kód IATA: WP, kód ICAO: ATW a volací znak: Devil.

(foto: Air Antwerp)

Air Antwerp jsou společným podnikem CityJet s KLM, přičemž irský dopravce drží 75% podíl, zbytek má nizozemská společnost. Společnost chce vyplnit mezeru po VLM Airlines, které létaly z Antverp, a vloni v srpnu oznámily zastavení všech letů.

(foto: Air Antwerp)

Témata