Air Antwerp má první letadlo, Fokker 50

31.07.2019 - EvropaLetecká společnost Air Antwerp oznámila, že v sobotu převzala svůj první letoun. Jedná se o Fokker 50 registrace OO-VLS, který do Antverp přilétl ze švédského Malmö. Stroj starý téměř 30 let má pestrou historii a postupně létal u společností DLT, Air Nostrum, Lufthansa CityLine, VLM, CityJet, VLM Airlines Slovenia a Amapola Flyg.

První Fokker 50 v barvách Air Antwerp (foto: Air Antwerp)

Air Antwerp jsou společným podnikem CityJet s KLM, přičemž irský dopravce drží 75% podíl, zbytek má nizozemská společnost. V současnosti Air Antwerp procházejí procesem získání osvědčení leteckého provozovatele. Společnost uvedla, že po jeho získání oznámí linky, na kterých bude létat. Předpokládá se, že Air Antwerp budou létat z Antverp do evropských cílů včetně London City Airport.

(foto: Air Antwerp)

Nová společnost chce vyplnit mezeru po VLM Airlines, které v loňské letní sezóně létaly z Antverp do devíti destinací. VLM Airlines koncem srpna 2018 oznámily, že ukončují provoz a vstupují do likvidace.

Začátkem července oznámila britská aerolinie Flybe, že k 31. srpnu ukončí linku z Londýna-Southendu. Vzhledem k tomu, že po tomto datu zatím žádná další společnost neplánuje létat mezi Antverpami a Londýnem, naskýtá se pro Air Antwerp prostor pro otevření linky do britské metropole.

(foto: Air Antwerp)

Témata