Air Antwerp po půl roce opět létají

18.09.2020 - EvropaLetecká společnost Air Antwerp od pondělí opět létá na své jediné lince z Antverp na London City Airport. Belgická regionální aerolinie tak po šestiměsíční přestávce obnovila svůj provoz. Letový řád je však výrazně redukovaný, společnost bude na lince létat jen čtyřikrát týdně. Důvodem je povinnost karantény ve Velké Británii a s tím spojený menší zájem o cestování.

Air Antwerp provozují jediný Fokker 50 (foto: Air Antwerp)

Od listopadu však chce nabízet v pracovních dnech po jednom zpátečním letu denně a další jednu rotací o víkendu. Před vypuknutím pandemie koronaviru létaly Air Antwerp mezi Antverpami a Londýnem v pracovních dnech třikrát denně a jeden let byl o víkendu.

Air Antwerp jsou společným podnikem CityJet s KLM, přičemž irský dopravce drží 75% podíl, zbytek má nizozemská aerolinie. Ambicí belgické společnosti bylo vyplnit mezeru po VLM Airlines, které létaly z Antverp a vloni v srpnu zastavily lety. Air Antwerp zahájily provoz vloni v září a od té doby létaly až do letošního března na své jediné lince z Antverp na London City Airport. Společnost vloni uzavřela také dohodu o code-sharingu s KLM a její kód se tak objevil na linkách KLM z Amsterdamu do Londýna, Manchesteru a Newcastlu.

Témata