Z Prahy odletěl poslední let do Číny. Od neděle jsou všechny linky pozastaveny

08.02.2020 - Česká republikaDnes ve 12:32 odstartoval z ruzyňského letiště Airbus A330-300 čínské letecké společnosti Sichuan Airlines na lince 3U8296 do Čcheng-tu. Jednalo se o poslední pravidelný let s cestujícími z Prahy do Číny. Podle dostupných informací letounem odletělo zhruba 200 cestujících.

Odbavení sobotního letu Sichuan Airlines do Čcheng-tu na pražském letišti (foto: Centaureax)

Od neděle jsou letecké linky mezi Českou republikou a Čínou na neurčito pozastaveny. O tomto opatření rozhodla v pondělí česká vláda v reakci na šíření epidemie koronaviru v Číně.

Praha měla dosud díky třem čínským leteckým společnostem přímé letecké spojení se čtyřmi městy v Číně. Sichuan Airlines létaly dvakrát týdně do Čcheng-tu, Hainan Airlines třikrát týdně do Pekingu a China Eastern Airlines pětkrát týdně do Šanghaje, přičemž dvakrát týdně měla linka mezipřistání v Si-anu. Celkem tak bylo aktuálně vypravováno deset letů týdně z České republiky do Číny.

Sichuan Airlines koncem ledna sami oznámily pozastavení letů do Prahy kvůli epidemii koronaviru. O něco dříve, 22. ledna upozornil server Respekt.cz, že z rezervačních systému zmizely od března všechny lety Hainan Airlines mezi Prahou a Pekingem. Od března plánovala redukci letů také China Eastern Airlines na lince do Šanghaje.

Štítky