Sichuan Airlines nově spojí Prahu se Šen-čenem

25.04.2019 - Česká republikaLetiště Praha podepsalo dohodu o strategickém partnerství s čínskou leteckou společností Sichuan Airlines. Výsledkem této dohody je otevření nové dálkové linky, která spojí Šen-čen (Shenzen) s Prahou. Sichuan Airlines zahájí lety již 1. července a linka bude provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek letounem Airbus A330. Šen-čen se stane v pořadí pátým čínským městem, který bude mít přímé letecké spojení s Prahou.

Airbus A330 čínské společnosti Sichuan Airlines (foto: Marek Horák, archiv Letiště Praha)

"Jsme velmi rádi, že můžeme navázat na dosavadní úspěšnou spolupráci s dopravcem a rozšířit nabídku spojení pro naše cestující o novou dálkovou destinaci. Díky zavedení přímých letů do Šen-čenu se zvýší zájem čínských turistů o Prahu a Českou republiku a zároveň vzniknou další příležitosti rozvoje vzájemných obchodních vztahů s tímto regionem. Očekáváme, že novou leteckou linku využije až 40 tisíc cestujících ročně v obou směrech," uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Podpis dohody se uskutečnil dne v rámci podpisového ceremoniálu na velvyslanectví České republiky v Pekingu u příležitosti státní návštěvy českého prezidenta Miloše Zemana v Číně. Za Letiště Praha dohodu podepsal místopředseda představenstva Jiří Kraus, za Sichuan Airlines předseda představenstva Haiying Li.

Nové spojení výrazně zjednoduší cestování mezi Prahou a oblastí ústí Perlové řeky v jižní Číně. Šen-čen, který leží v těsné blízkosti Hongkongu, je s 12,5 miliony obyvatel jedním z největších čínských měst. Svou dynamikou patří k nejrychleji rostoucím městům na světě. Dalšími městy v ústí Perlové řeky jsou Hongkong, Macao a Kanton. V daném regionu žije téměř 120 milionů obyvatel.

Sichuan Airlines létají do Prahy od roku 2016, kdy otevřely dálkovou linku z Čcheng-tu v provincii S’-čchuan na jihozápadě Číny. V současnosti je toto spojení provozováno dvakrát týdně s odlety z Prahy vždy ve středu a v sobotu.

Témata