Sichuan Airlines spustí linku z Prahy do Curychu

03.04.2018 - Česká republikaLetecká společnost Sichuan Airlines zahájila minulý týden prodej letenek na novou linku z Prahy do švýcarského Curychu. Čínský dopravce začne na této trase létat od 23. června 2018 dvakrát týdně letounem Airbus A330. Linka bude prodloužením stávajícího spojení z čínského Chengdu do Prahy.


Airbus A330 společnosti Sichuan Airlines v Praze (foto: Letiště Praha)

Odlety z Prahy jsou naplánovány vždy na středu a sobotu v 8:25 s příletem do Curychu v 9:55. Zpět bude linka odlétat v 11:25 a na ruzyňském letišti letoun přistane ve 12:55.

Lety do Curychu zahájí Sichuan Airlines po dvou odkladech. Původně společnost plánovala otevření linky s novým letním letovým řádem. V polovině března však došlo k odložení startu na 28. května a nyní společnost počítá až s koncem června.

Na letech mezi Prahou a Curychem využijí Sichuan Airlines tzv. pátou leteckou svobodu, díky které budou moci prodávat letenky i na úsek mezi Prahou a Curychem. Ceny zpátečních letenek začínají na 6130 Kč a v porovnání s konkurenčními dopravci patří ceny k vyšším.

Sichuan Airlines zahájily pravidelné lety do Prahy v srpnu 2016 jako do své první destinace v Evropě. Nyní bude Curych v pořadí třetí evropskou destinací společností (druhým cílem se letos v lednu stal Petrohrad). Sichuan Airlines dále letos plánují otevřít další linku do Evropy, když chtějí začít létat z Chengdu do Kodaně.

Štítky