Z HOP! se stane Air France HOP

06.02.2019 - EvropaLetecká společnost Air France oznámila, že její regionální aerolinie HOP! bude rebrandovaná na Air France Hop. Tento krok umožní jasnější identifikaci regionálních letů se značkou Air France. „Jedná se o další krok ke konsolidaci síly našich znak, zvýšení srozumitelnosti a celkové konzistence nabídky skupiny Air France-KLM,“ uvedl Benjamin Smith, výkonný ředitel Air France-KLM.

Air France Hop bude mít livery odpovídající vzhledu mateřské společnosti (obrázek: Air France)

Podle Smithe je vnitrostátní síť včetně regionálních letů operovaných HOP! základem obchodního modelu Air France a je její regionální oporou. „Vzhledem ke konkurenci na tomto trhu musíme učinit naši nabídku jasnější a více ji propojit s hodnotami a silnými stránkami značky Air France,“ dodal Smith.

Bombardier CRJ1000 společnosti HOP! (foto: Laurent Errera/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Smith dále zdůraznil, že změna značky nebude mít žádný vliv na pracovní smlouvy zaměstnanců HOP! Všechny prodané lety nebo v současnosti nabízené mají být i nadále provozovány bez dopadu na cestující.

Rebranding značky HOP! je součástí procesu zjednodušení portfolia značek Air France-KLM. Air France HOP má být analogií k nizozemské regionální aerolinii KLM Cityhopper. Připomeňme, že změna značky HOP! přichází necelý měsíc po oznámení o ukončení projektu JOON, aerolinie, jež cílila na mladé lidi do 35 let (tzv. mileniály).

ATR 72-500 společnosti Airlinair v barvách HOP! (foto: Eric Salard/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost HOP! zahájila provoz v roce 2013 a pod touto značkou provozují své regionální lety také francouzské společnosti Airlinair, Brit Air a Regional. HOP! vznikl s cílem lépe konkurovat nízkonákladovým aeroliniím, které začaly expandovat ve francouzských regionech. Pod značkou HOP! je tak provozována více než stovka regionální letadel, které obsluhují přes 50 destinací zejména ve Francii.

Lety HOP! jsou známé také na ruzyňském letišti. Od roku 2013 tato aerolinie létá do Prahy na lince z Lyonu. Provoz je zajišťován zejména letouny Bombardier CRJ1000 pro 100 cestujících.

Témata