Wizz Air zahájil přímé lety z Prahy do Jerevanu

28.06.2023 23:01 - Česká republikaMaďarská nízkonákladová společnost Wizz Air zahájila v pondělí 26. června provoz na nové lince spojující Prahu s arménským hlavním městem Jerevanem. Během letního letového řádu bude nová linka provozována dvakrát týdně. Odlety z Prahy jsou vždy v pondělí a v pátek ve 14:30 s příletem do Jerevanu ve 20:25. Z arménské metropole linka odlétá ve stejné dny v 19.30 a na pražském ruzyňském letišti přistává v 21:35. V zimním období bude provoz linky pokračovat každé úterý a sobotu. Lety bude obsluhovat Airbus A321neo pro 239 cestujících.

Slavnostní zahájení nové linky Wizz Air z Prahy do Jerevanu (foto: Letiště Praha)

„Nová linka do Jerevanu má velký potenciál. Věříme, že bude zajímavá nejen pro turisty z obou zemí, kteří budou moci vyrazit za poznáváním v létě i zimě, ale díky snadnějšímu cestování bude mít pozitivní vliv také na hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Arménií,“ uvedl Jiří Vyskoč, výkonný ředitel Rozvoje leteckého obchodu Letiště Praha.

Ceny zpátečních letenek z Prahy do Jerevanu aktuálně začínají na 3668 korunách. Jedná se o cenu, která zahrnuje cestu jen s malým batůžkem (dopravce označuje jako „cestování na lehko“). Se zapsaným zavazadlem do 20 kilogramů začínají ceny letenek na 5792 korunách. Tyto ceny lze o něco snížit členstvím ve Wizz Air Discount Clubu.

Airbus A321neo společnosti Wizz Air poprvé letící na lince z Prahy do Jerevanu (foto: Letiště Praha)

Zahájení letů do Jerevanu znamená přidání druhé destinace v Zakavkazsku (po gruzínském Kutaisi), kterou Wizz Air provozuje z Prahy. V minulosti mezi Prahou a Jerevanem provozovaly pravidelnou linku ČSA - České aerolinie. Náš dopravce se na tuto linku naposledy vrátil v letní sezóně 2018.

Díky novému spojení mají čeští cestující po letech opět k dispozici přímé letecké spojení s Arménií. Cestovní ruch zaznamenává v této zemi v posledních letech (s výjimkou doby pandemie koronaviru) kontinuální růst. Vedle místní kultury a historických památek v podobě zejména starobylých klášterů přitahují zahraniční návštěvníky také místní hory. V loňském roce navštívilo Arménii 1,67 milionu zahraničních turistů, což bylo zhruba o 30 % více než v roce 2019. Nejvíce turistů přijíždí z Ruska (46 %), následuje Gruzie a Irán. Významná je rovněž turistika ze zemí EU.

Témata