Wizz Air začne létat z Bratislavy do ukrajinské Oděsy

06.08.2019 - SlovenskoOd podzimu získá Bratislava další pravidelnou linku na Ukrajinu. Nízkonákladová aerolinie Wizz Air po Lvovu a Kyjevu spojí slovenské hlavní město přímou linkou také s Oděsou. Nové spojení bude provozováno od 3. listopadu dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli. Nová linka Bratislava – Oděsa je součástí expanze Wizz Air v tomto jihoukrajinském městě.

Airbus A320 společnosti Wizz Air na letišti v Bratislavě (foto: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava)

„Dnešní den je pro nás milníkem, poněvadž přidáváme do naší sítě leteckých spojení další ukrajinské město – Oděsu, z kterého spouštíme sedm nových leteckých linek, mezi nimi taky Bratislavu. Na Ukrajině tak přispíváme k rozvoji ekonomiky a turismu, když zde nabízíme již 53 leteckých linek do 13 zemí,“ uvedla Paulina Gosk, manažerka Wizz Air.

Legendární Potěmkinovy schody jsou hlavní pamětihodností Oděsy (foto: Julian Nyča/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

V rámci zimního letového řádu 2019/20 Wizz Air nabídne cestujícím z Bratislavy celkem šest pravidelných linek. Vedle Oděsy bude společnost létat 5x týdně na londýnské letiště Luton, do Skopje (3x týdně), Sofie (3x týdně), Lvova (3x týdně) a na kyjevské letiště Žuljany (4x týdně). Na lince do Lvova přidal Wizz Air v porovnání s loňskou zimní sezónou jeden let týdně.

Upoutávka bratislavského letiště na novou linku do Oděsy (foto: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava/Facebook)

Témata