Wizz Air vloni zvýšil počet přepravených cestujících

05.01.2012 - EvropaNízkonákladová společnost Wizz Air dnes zveřejnila své přepravní výsledky za loňský rok. Společnost přepravila přes 11 milionu cestujících, což bylo v porovnání s loňským rokem o 15 procent více. Průměrné vytížení letadel dosáhlo vloni 84 procent. „Přestože uplynulý rok 2011 nepatřil z ekonomického hlediska mezi ty nejjednodušší, naší společnosti se podařil patnáctiprocentní růst, jeden z nejvyšších v evropské letecké přepravě," uvedl k výsledkům József Váradi, generální ředitel společnosti Wizz Air.

V roce 2011 společnost otevřela tři nové základny - v srbském Bělehradě, litevském Vilniusu a rumunském Tirgu Mures. Celkový počet základen vzrostl na 15 a počet provozovaných linek na více než 200. Na rumunském trhu vzrostl počet přepravených cestujících až o 29 procent na 2,9 milionu. Vedle nové základny v Tirgu Mures společnost výrazně rozšířila lety zejména z Bukurešti, když využila problémů konkurenční low-cost aerolinie Blue Air.

Na linkách z/do České republiky Wizz Air přepravil 680 tisíc cestujících, což bylo v porovnání s rokem 2010 o 20 tisíc méně. Zatímco nabídka letů z Prahy v loňském roce stagnovala, do hledáčku společnosti se dostalo Brno, odkud zahájila lety do tří destinací. Celkem Wizz Air nabízí z České republiky 13 linek do destinací v Itálii, Španělsku, Bulharsku, Nizozemí a Velké Británii. Společnost, která má bázi na pražském letišti, má u nás 67 stálých zaměstnanců.

Témata