Wizz Air upravuje zimní letový řád

05.08.2022 - EvropaLetecká společnost Wizz Air v těchto dnech upravuje plán na letošní zimu. V zásadě ruší některé linky nebo rotace, kromě období kolem Vánoc. Od 5. prosince do poloviny ledna naopak společnost na některých linkách rotace přidává.

Příkladem změn v řádech společnosti mohou být linky z Prahy:

  • Spoje do Neapole a Palerma končí posledním letem 28. října a nebudou přes zimu provozovány.
  • Naopak lety do Benátek, které jsou v plánu přes zimní sezónu dvakrát týdně v pondělky a pátky budou mezi 5. prosincem 2022 a 15. lednem 2023 provozovány třikrát týdně, a to ještě navíc s dodatečnými lety ve středu. Podobné dočasné navýšení je v plánu i u letů do Larnacy a Varny.
  • Také Milán-Malpensa bude od 5. prosince 2022 navýšen ze šesti letů týdně na sedm. Jeden let denně však zůstává i po 15. lednu 2023.
  • Naopak Řím-Fiumicino bude od 5. prosince 2022 navýšen ze šesti na sedm letů, s tím, že po 15. lednu 2023 opět frekvence klesne na šest letů týdně. Podobně je na tom Londýn-Luton, který měl být obsluhován ještě podle nedávného plánu denně. Nakonec jen šestkrát týdně a další frekvenci Wizz Air přidá také jen dočasně, přes prosinec a začátek ledna.

Ve Vídni se má dočasné navýšení frekvencí mezi 5. prosincem 2022 a 15. lednem 2023 týkat destinací Kluž a Tuzla. V obu případech budou místo dvou letů týdně v plánu lety tři. Stejně má být dočasně Kluž posílena i z Norimberku.

V Katovicích bude podobně ze dvou letů na tři týdně posílen Kolín nad Rýnem. Dortmund bude mít přes Vánoce z Katovic místo deseti letů týdně letů hned dvanáct.

Airbus A320 na letišti Mikolaje Koperníka ve Vratislavi, únor 2020 (autor: Vasyatka1, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata