Wizz Air ukončí příští rok lety do polského Řešova

29.12.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air po dvou letech ukončí pravidelné lety do polského Řešova. Ukončení letů podle polského serveru Pasazer.com potvrdilo tiskové oddělení Wizz Air. Bližší důvody zastavení letů do Řešova však společnost neuvedla.

Poslední let Wizz Air do Řešova je plánována na 25. března 2023, kdy bude vypraven poslední spoj na londýnské letiště Luton. Od začátku platnosti letního letového řádu již Wizz Air nebude mít Řešov ve své nabídce.

Nástup cestujících do Airbusu A320 na ploše letiště Řešov (foto: Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka")

Wizz Air zahájil lety do Řešova v roce 2020, když otevřel linku do nizozemského Eindhovenu. Vloni na podzim pak maďarská společnost nabídla nové linky z Řešova do Londýna-Lutonu a Osla-Torp. V letošní letní sezóně pak ještě přidala sezónní linku do bulharského Burgasu. Nejvíce cestujících cestovalo s Wizz Air do Londýna a Eindhovenu.

Řešov je s necelými 200 tisíci obyvateli největší město na jihovýchodě Polska a správním centrem Podkarpatského vojvodství. Místní letiště Řešov-Jasionka v loňském roce odbavilo 255 tisíc cestujících, což je výrazný pokles v porovnání se 772 tisíci cestujícími v předkrizovém roce 2019. Po začátku ruské invaze na Ukrajinu se letiště v Řešově stalo uzlem, kde se překládají humanitární, ale i vojenské zásilky sem dopravené letecky k další přepravě po zemi na Ukrajinu.

Témata