Wizz Air spojí Prahu s gruzínským Kutaisi

06.10.2017Nízkonákladová společnost Wizz Air dnes oznámila zahájení letů mezi Prahou a gruzínským Kutaisi. Nové spojení bude provozováno od 19. května 2018 dvakrát týdně letounem Airbus A320 pro 180 cestujících. Z Kutaisi bude linka odlétat vždy v úterý a v sobotu v 18:15, v Praze přistane v 19:45. Odlet zpět do Gruzie je ve stejné dny ve 20:15 s příletem do Kutaisi v 01:55 místního času. 


Wizz Air - Airbus A320 (foto: © Wizz Air)

„Linka do Kutaisi tak nabídne již druhou gruzínskou destinaci, do které bude možné letět z Letiště Václava Havla Praha přímou pravidelnou linkou. Při celoročním provozu předpokládáme, že linku využije přibližně 30 tisíc cestujících. Od letošního června je v provozu také přímá linka do hlavního města Tbilisi s leteckou společností Georgian Airways,“ uvedla Marika Janoušková z Letiště Praha.

Letenky na novou linku jsou již v prodeji prostřednictvím webu a dalších prodejních kanálů Wizz Air. Společnost v tuto chvíli nabízí letenky až do října 2018. Nejlevnější jednosměrné letenky z Prahy do Kutaisi lze pořídit koncem října za cenu 389 Kč v tarifu Basic, který umožňuje cestu pouze s palubním zavazadlem. Během letních měsíců se ceny jednosměrných letenek aktuálně pohybují mezi 1629 až 2129 Kč v tarifu Basic.

Wizz Air tak v tuto chvíli nabízí z Prahy lety do devíti destinací v pěti zemích. „Tento rok Wizz Air rozšířil svou nabídku letů z Prahy o tři nové linky včetně spojení do islandského Reykjavíku nebo izraelského Ejlatu,“ uvedla Sorina Ratz z Wizz Air.


Katedrála Bagrati v Kutaisi (foto: Marcin Konsek/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Kutaisi, které bylo ve starověku metropolí tzv. Kolchidského království, je dnes třetím největším městem v Gruzii. V Kutaisy se nacházejí významné památky, katedrála Bagrati a za městem ležící klášter Gelati, byly zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Štítky