Wizz Air rozšíří svou základnu ve Varně

15.12.2018 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air oznámila tento týden navýšení kapacity na své základně v bulharské Varně. Od července 2019 začne společnost ve Varně bázovat druhý letoun Airbus A320. To jí umožní otevřít hned šest nových linek a navýšit frekvence letů na těch stávajících.

Nové linky Wizz Air z Varny (zdroj: Wizz Air)

Wizz Air zahájí začátkem července 2019 lety z Varny do Berlína-Schönefeldu, Hamburgu, Kolína nad Rýnem, Kodaně, Liverpoolu a Paříže-Beauvais. Všechny linky budou provozovány dvakrát týdně s výjimkou linky do Liverpoolu, na které se počítá se třemi lety týdně.

Na mapě linek Wizz Air se Varna objevila poprvé v roce 2007, kdy společnost otevřela linku z londýnského letiště Luton. O rok později aerolinie nabídla cestujícím vnitrostátní spojení s hlavním městěm Sofií. Vloni v létě pak Wizz Air začal na letišti ve Varně bázovat jeden letoun A320.

Od začátku ledna do konce listopadu letošního roku přepravil Wizz Air na linkách z/do Varny více než 400 tisíc cestujících, což v meziročním porovnání znamená nárůst o 48 %. V současnosti létá společnost z Varny do šesti cílů celoročně a dalších dvou během letní sezóny. Po rozšíření základny bude Wizz Air příští léto létat z Varny celkem do 14 destinací.

Témata