Wizz Air přidává z Katovic 3 nové linky

14.04.2022 - EvropaNízkonákladová letecká společnost Wizz Air přidává od poloviny června další tři destinace operované z polských Katovic.

Přes léto, mezi 15. červnem a 14. zářím 2022 bude létat Wizz Air z Katovic jednou týdně na Ibizu, a to vždy ve středu. Odlet z Katovic je plánován na 19:45, odlet zpět z Ibizy ve 23:30.

Od 18. června bude Wizz Air létat také na portugalský ostrov Madeira, na letiště Funchal. Linka bude provozována dvakrát týdně v úterky a soboty. Odlety z Katovic jsou plánovány na 16:20, odlety nazpět z Funchalu zase v 21:20 místního času. S těmito lety plánuje Wizz Air pokračovat i v průběhu zimní sezóny.

Třetí novou destinací nabízenou společností Wizz Air z Katovic bude albánská Tirana. Ta je plánována od 16. června dvakrát týdně, nejprve v červnu ve čtvrtky a neděle. od července pak v pondělí a pátky. Podle všeho tyto lety bude provozovat letadlo ze základny v Tiraně, neboť odlety z Tirany jsou plánovány ve 12:55 a z Katovic v 15:20. Toto spojení je vedeno zatím jako sezónní. Poslední let v rezervačním systému je zatím plánován na 16. září 2022.

Letiště v Katovicích je díky své blízkosti, dobré dostupnosti autem po dálnici a bohaté nabídce destinací operovaných nízkonákladovými společnostmi Wizz Air a Ryanair též hojně využíváno i občany České republiky, zejména s bydlištěm na severu Moravy.

Airbus A320 společnosti Wizz Air na letišti v Katovicích, květen 2005 (autor:Balazs Pinter, Wikimedia Commons)

Témata