Wizz Air přidá i přes špatné výsledky ve Varšavě nové destinace

04.08.2022 - EvropaMaďarská letecká společnost Wizz Air před týdnem oznámila výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Společnost hlásí ztrátu 452,5 miliónů euro i přes obrovský nárůst cestujících. Jejich počty se v porovnání se stejným odbdobím loni ztrojnásobily, příjmy dokonce zečtyřnásobily. Výsledek je za druhý kvartál významně horší než vykazuje konkurence. Za stejné období ohlásil EasyJet ztrátu 114 miliónů liber, ovlivněnou zejména problémy na Gatwicku a Amsterdamu. Ryanair dosáhl zisku 170 miliónů euro.

Experti vidí příčinu špatných hospodářských výsledků u Wizz Airu především v chybě managementu, který si nezafixoval na letošní jaro a léto cenu paliv hedgingem. Další významný vliv na výsledek má též válka na Ukrajině, která Wizz Air postihla více než jeho konkurenci. Společnost byla nejenže postižena ztrátou tamního trhu, ale na ukrajinských základnách jí dokonce uvízla 4 letadla. Navíc společnost nabízela z letišť z bezpečných zemí u hranic s Ukrajinou uprchlíkům přepravu zdarma do západnějších částí EU. Jenže tyto vlivy byly spíše patrnější v březnu než v následujících měsících druhého čtvrtletí.


nástup na letišti Frederyka Chopéna do Airbusu společnosti Wizz Air, duben 2019 (autor: Rakoon, Wikimedia Commons)

I přesto je generální ředitel společnosti, József Váradi, co se týká současného období optimistický. Společnost oznámila minulý týden na zimní sezónu hned několik nových spojení, a to především z Londýna. Nyní oznámila, že kromě dříve oznámené linky do Funchalu přidá z Varšavy další nové destinace:

  • Akaba, 2x týdně, od 13.12.2022
  • Benátky, 2x týdně, od 14.12.2022
  • Bilbao, 2x týdně, od 28.3.2023
  • Valencie, 2x týdně, od 12.12.2022

Ceny jednosměrných letenek začínají na 24,99 euro.


infoleták společnosti k nově oznámeným linkám (zdroj: Wizz Air)

Témata