Wizz Air přepravil za poslední rok 30 milionů cestujících

08.05.2018 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air zveřejnila včera nejnovější statistiky provozu s novým rekordem v počtu přepravených cestujících. Za posledních 12 měsíců k 30. dubnu 2018 bylo přepraveno  30,08 milionů cestujících, což v meziročním srovnání znamenalo nárůst o 23,7 procenta. Wizz Air je tak jednou z nejrychleji rostoucích leteckých společností v Evropě.


(foto: Wizz Air)

Za posledních osm týdnu společnost Wizz Air otevřela 34 nových linek a do své evropské sítě přidala tři nové destinace: Atény, Charkov a Vídeň. V rakouské metropoli aerolinie otevřela před několika dny svou nejnovější základnu. Wizz Air rovněž oznámil investici do nového výcvikového centra pro posádky v Budapešti. Největší provozní expanze v historii Wizz Air byla zahájena začátkem března a během 17 týdnů obdrží dodávku 21 letadel rodiny Airbus A320.

Expanze Wizz Air se však netýká České republiky, zde společnost své působení omezuje. Jak bylo již oznámeno začátkem letošního roku, dojde k 14. červnu k uzavření základny Wizz Air na pražském letišti. Společnost zachová jen tři linky z Prahy a to do Londýna-Lutonu, Bari a Kutaisi.


Wizz Air - Airbus A320 (foto: Wizz Air)

Wizz Air je v současnosti největší nízkonákladovou aerolinií ve střední a východní Evropě. Společnost provozuje flotilu 96 letadel Airbus A320 a Airbus A321, které létají na více než 600 linkách z 28 základen soustředěných v zemích střední a východní Evropy. Jedinou základnou v západní Evropě je báze na londýnském letišti Luton, která byla otevřena v loňském roce. Celkem Wizz Air zaměstnává více než 4000 pracovníků.

Štítky