Wizz Air oznámil expanzi v Krakově

20.03.2019 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air dnes představila své plány na rozvoj základny v Krakově. Společnost se oproti původnímu harmonogramu rozhodla urychlit rozvoj této své nejnovější základny a od začátku srpna v Krakově bázovat druhý Airbus A321. Třetí letoun stejného typu se pak má připojit během září.

Nově oznámené linky společnosti Wizz Air (zdroj: Wizz Air/Facebook)

S dalšími letouny Wizz Air otevře šest nových pravidelných linek z Krakova. Společnost bude nově létat z tohoto polského města do Říma na letiště Fiumicino (4x týdně od 1. srpna 2019, 5x týdně od 16. září), Turína (2x týdně od 4. srpna), Tel Avivu (4x týdně od 16. září), Reykjavíku (2x týdně od 16. září), Birminghamu (3x týdně od 17. září) a Eindhovenu (3x týdně od 17. září).

S novými linkami vzroste celkový počet destinací operovaných z Krakova na osmnáct. Společnost již zahájila prodej letenek na všechny oznámené linky. Ceny začínají na 89 polských zlotých (přibližně 530 korun) za jednosměrnou letenku.

Z tiskové konference společnosti Wizz Air a krakovského letiště (foto: Kraków Airport)

Otevření základny v Krakově oznámil Wizz Air vloni na podzim. Nová základna bude v provozu od 4. dubna 2019, kdy budou zahájeny lety na kyjevské letiště Žuljany a londýnské letiště Luton. Později společnost otevře také linky z Krakova do Bari, Billundu, Catanie, Doncasteru-Sheffieldu, Charkova, Kutaisi, Larnaky, Nice, Osla a Turku.

Spolu s expanzí v Krakově oznámil včera Wizz Air také zahájení letů z Gdaňsku na londýnské letiště Gatwick. Linka má být provozována od 15. června 2019 každý den.

Témata