Wizz Air otevřel v Sofii nový hangár

04.07.2018 - EvropaNízkonákladová společnost Wizz Air dnes v bulharské Sofii slavnostně zahájila provoz svého nejnovějšího hangáru. Jedná se o v pořadí čtvrté centrum pro běžnou údržbu letadel. „Jsme potěšeni, že začneme využívat nové středisko údržby v Sofii, které je naším prvním dostupným zařízením na Balkáně s kapacitou více než 300 traťových údržeb ročně,“ uvedl Andras Rado, manažer komunikace Wizz Air na tiskové konferenci v Sofii. Součástí hangáru je také dílenská výroba s kvalifikovaným personálem, díky čemuž bude možné provádět i základní opravy kovových součástek.


Nový hangár na mezinárodním letišti v Sofii (foto: Wizz Air)

Letadlový park Wizz Air se od zahájení provozu v roce 2004 rozrostl na více než 100 letadel. Flotila se v současnosti skládá ze 71 letadel Airbus A320 a 31 strojů Airbus A321. Průměrné stáří letadel dosahuje necelých pěti let, což z ní dělá jednu z nejmladších flotil v Evropě. Wizz Air má v současnosti objednáno 14 letadel A320/A321 a dalších 256 letadel nové generace A320neo/A321neo.


(foto: Wizz Air)

Na bulharském trhu působí Wizz Air již dvanáct let. Společnost provozuje základnu v Sofii se sedmi bázovanými letadly a dále ve Varně s jedním letounem. Za dobu svého působení přepravil Wizz Air na linkách z/do Bulharska více než 20 milionů cestujících.

Štítky