Wizz Air otevře základnu v rumunském městě Suceava

19.08.2022 - EvropaMaďarská nízkonákladová aerolinie Wizz Air dále posílí svou pozici na rumunském trhu. Tento týden totiž oznámila, že v polovině prosince otevře novou základnu ve stotisícovém městě Suceava, které leží na severovýchodě Rumunska. Na místním letišti bude společnost bázovat dva letouny Airbus A321neo.

Díky tomu bude moci Wizz Air rozšířit své lety ze Suceavy. Ke stávajícím jedenácti pravidelným linkám přidá pět nových spojů. Bude se jednat o linky do Benátek-Trevisa (2x týdně od 16.12.), Bruselu-Charleroi (3x týdně od 16.12.), Eindhovenu (2x týdně od 17.12.), Larnaky (2x týdně od 17.12.) a Paříže-Beauvais (2x týdně od 15.12.).

Nové linky Wizz Air z rumunské Suceavy (zdroj: Wizz Air)

Letenky na všechny nové linky ze Suceavy jsou již v prodeji prostřednictvím webu a mobilní aplikace společnosti. Ceny jednosměrných letenek v nejnižším tarifu začínají na 119 rumunských lei (v přepočtu 600 korun).

Wizz Air díky otevření nové základny rovněž navýší frekvence letů na linkách ze Suceavy do Boloně, Milána a Říma.

Největším konkurentem Wizz Airu v Suceavě je nízkonákladová společnost Ryanair, která z místního letiště provozuje sedm pravidelných linek, přičemž tři směřují do Itálie.

(ilustrační foto: Wizz Air)

Témata