Wizz Air otevře novou základnu v Sarajevu

03.02.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air dnes oznámila, že další nová základna bude v Sarajevu, kde bude od května bázovat jeden Airbus A320. S novou základnou chce společnost posílit svou pozici v Bosně a Hercegovině. Wizz Air v této zemi již provozuje jednu bázi, a to od roku 2015 v Tuzle na severovýchodě země.

Pohled na Sarajevo, metropoli Bosny a Hercegoviny (foto: Julian Nyča/Wikimedia Commons)

Do Sarajeva společnost dosud provozovala jen jednu pravidelnou linku, a to z Budapešti. To se však nyní změní. Wizz Air totiž plánuje otevřít hned devět nových linek z bosenskosrbské metropole. Nově bude létat ze Sarajeva do Basileje, Bruselu-Charleroi, Dortmundu, Eindhovenu, Kodaně, Londýna-Lutonu, Memmingemu a Paříže-Beauvais. Všechny tyto linky mají být otevřeny mezi 20.-23. květnem 2020.

Přehled nových linek ze Sarajeva (zdroj: Wizz Air)

Letenky na všechny nové linky jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek Wizz Air a mobilních aplikací společnosti. Ceny jednosměrných letenek začínají v nejnižším tarifu Basic, který zahrnuje cestu pouze s příručním zavazadlem, na 39 konvertibilních markách (v přepočtu zhruba 515 korun).

Wizz Air nabídne v letošním roce na linkách z/do Sarajeva kapacitu 250 tisíc sedadel a stane se tak místním leteckým dopravcem číslo jedna. Příchod společnosti bude důležitou vzpruhou pro sarajevské letiště, které vloni odbavilo necelých 250 tisíc pasažérů. Otevření základny bude také důležitým impulsem pro celý sektor cestovního ruchu v Bosně a Hercegovině.

Témata